Jak si vybrat oblečení, které vám opticky zúží postavu

Vítejte v dalším článku na našem lifestylovém beauty blogu, kde se budeme bavit o módě, kráse, kosmetice a sportu. Dnes se zaměříme na téma, které je nám všem blízké – zeštíhlující oblečení. V tomto článku se podíváme na to, jak si vybrat oblečení, které vám opticky zúží postavu a dodá vám sebevědomí ve všech situacích. Tak jdeme na to!

Jak si vybrat zeštíhlující oblečení: klíčové aspekty

Střihy a vzory, které zúžují postavu

Při výběru zeštíhlujícího oblečení se zaměřte na střihy a vzory, které opticky zúží postavu. Vertikální proužky jsou vašimi nejlepšími přáteli – díky nim budete působit štíhlejší a delší. Naopak se vyhněte vodorovným proužkům, které rozšiřují postavu.

Kromě proužků se osvědčují i střihy s asymetrickými liniemi, které rozbijí šířku těla a tím vytvářejí štíhlejší siluetu. Také se nebojte hrát s vrstvením – kombinace různých délek a vrstev může skvěle zakrýt nedokonalosti a vytvořit dojem štíhlosti.

Barvy a materiály, které zeštíhlují

Když hledáte zeštíhlující oblečení, nezapomeňte na výběr správných barev a materiálů. Obecně platí, že tmavší barvy působí zeštíhlujícím dojmem, zatímco světlé barvy rozšiřují postavu. Nebojte se tedy sáhnout po černé, tmavě modré nebo tmavě zelené.

Co se týče materiálů, zvolte ty, které mají jistou strukturu a pevnost. Tím zajistíte, že oblečení bude držet tvar a nebude se přilepovat k vašim křivkám. Vyhněte se příliš jemným a průhledným látkám, které mohou naopak zdůraznit nedokonalosti.

Jak nosit zeštíhlující oblečení: tipy a triky

Zeštíhlující spodní díl

Při výběru spodního dílu sázejte na střihy, které zúží boky a stehna. Vyzkoušejte například kalhoty s vysokým pasem, které prodlouží nohy a zároveň zpevní břicho. Rovněž se vyhněte příliš těsným džínám, které by mohly zvýraznit nedokonalosti.

Pokud máte rády sukně, volte střihy typu A nebo tulipán, které zakryjí širší boky a vytvoří pěknou siluetu. Při výběru šatů zaměřte svou pozornost na ty, které mají v pase zabudovanou gumu nebo pásek – to vám pomůže vytvořit iluzi štíhlejšího pasu.

Zeštíhlující vrchní díl

V případě vrchního dílu se zaměřte na střihy, které zúží ramena a zároveň nepřidají objem v oblasti břicha. Volte tuniky nebo blůzy s V-výstřihem, které opticky prodlouží krk a zúží ramena. Také zde platí, že vrstvení je vaším spojencem – sáhněte po lehkých kardigánech nebo vestách, které dodají vaší postavě tvar a štíhlost.

Závěr

Ať už máte postavu hodinových sklíček nebo jablek, zeštíhlující oblečení je skvělým způsobem, jak vám dodat sebevědomí a zúžit postavu. Držte se našich rad a tipů, nebojte se experimentovat a najděte si svůj osobní styl, který vám bude slušet a zároveň vás bude cítit pohodlně.

Děkujeme, že jste si přečetly tento článek a doufáme, že vám pomohl najít to pravé zeštíhlující oblečení pro vás. Nezapomeňte sdílet své zkušenosti a názory v komentářích a sledovat náš blog pro další inspiraci!