Získejte dokonale pevné nohy pomocí těchto rychlých a snadných cviků

Ať už jste vášnivá milovnice módy, krásy nebo sportu, pevné a tvarované nohy jsou vždy na přání. V dnešním článku se podíváme na jednoduché cviky na nohy a stehna, které můžete provádět v pohodlí vašeho domova. Pojďme se pustit do toho!

Cviky na nohy doma: Posilování nohou bez závaží

Cviky na vnitřní stehna: Sumo dřepy

Sumo dřepy jsou ideálním cvikem pro posílení vnitřních stehenních svalů a hýždí. Postavte se do širokého rozkroku s nohama o něco více než na šířku ramen a chodidla mírně vytočená směrem ven. Nyní se pomalu ponořte dolů, jako byste chtěli sednout na imaginární židli, dokud nebudou vaše stehna rovnoběžně se zemí. V této pozici se zaměřte na zapojení vnitřních stehenních svalů a poté se vraťte do výchozí polohy. Opakujte tento cvik 15-20 krát.

Cviky na zadní stehna: Mrtvý tah s jednou nohou

Mrtvý tah s jednou nohou je skvělým cvikem pro posílení zadních stehenních svalů, hýždí a dolní části zad. Postavte se na jednu nohu, druhou nohu mírně ohněte v koleni a nechte ji volně viset za vámi. S rovnými zády se pomalu sklánějte vpřed a snažte se dotknout prstů na noze, na které stojíte. Přitom udržujte druhou nohu nataženou a rovnoběžně se zemí. Vraťte se zpět do výchozí polohy a opakujte 10-15 krát na každou nohu.

Cviky na stehna a boky: Posilování pomocí gumových pásků

Cviky na hýždě a stehna: Boční kroky s gumovým páskem

Gumový pások kolem stehen může přidat další odpor a intenzitu vašim cvikům na hýždě a stehna. Připravte si gumový pások a umístěte ho kolem stehen těsně nad koleny. Nyní se postavte se nohama na šířku ramen a lehce pokrčte kolena. Udělejte boční krok vpravo, přičemž levou nohu přitáhněte k pravé noze. Poté udělejte boční krok vlevo a opakujte tento pohyb 20-30 krát.

Cviky na stehna: Výpady s gumovým páskem

Výpady jsou dalším účinným cvikem pro posílení stehenních svalů. S gumovým páskem kolem stehen budete cítit ještě větší odpor. Postavte se do vzpřímené polohy s nohama na šířku ramen a páskem kolem stehen. Udělejte výpad vpřed pravou nohou, přičemž levé koleno se dotkne země. Vraťte se do výchozí polohy a opakujte na druhou stranu. Proveďte 10-15 opakování na každou nohu.

Závěr: Ideální cvičení pro dokonalé nohy a stehna

Teď už znáte několik rychlých a snadných cviků na nohy a stehna, které můžete provádět doma. S pravidelným tréninkem a důsledným dodržováním těchto cviků dosáhnete pevných a tvarovaných nohou, které budou skvěle vypadat v těch nejkrásnějších šatech, sukních či šortkách. Nečekejte ani minutu a pusťte se do posilování nohou už dnes!