Zbavte se přebytečného břišního tuku – tohle jsou nejlepší cviky na břicho v posilovně

Každá žena touží mít hezké a ploché břicho bez přebytečného tuku. Ať už chcete zlepšit svou postavu, zhubnout nebo se prostě cítit lépe v těle, posilování břicha je klíčem k dosažení vašeho cíle. V tomto článku se

Nejlepší cviky na břicho v posilovně

Klasický crunch

Klasický crunch je základní cvičení na břicho, které byste měli zařadit do svého tréninku. Lehněte si na záda s pokrčenými nohama a rukama za hlavou. Stiskněte břišní svaly a zvedněte horní část trupu směrem k kolene. Držte pozici na chvíli a pak se pomalu vraťte do výchozí polohy. Pro zvýšení intenzity cviku můžete použít závaží nebo medicinbal.

Zvedání nohou

Zvedání nohou je další skvělý cvik na posilování břicha, který se zaměřuje na dolní část břišních svalů. Lehněte si na záda s rovnýma nohama a rukama podél těla. Zvedněte nohy směrem k nebi, dokud nebudou kolmo na podložku. Držte pozici na chvíli a pak pomalu spusťte nohy zpět dolů. Tento cvik můžete provádět také na lavici nebo na hrazdě.

Cvičení na břicho pro různé úrovně obtížnosti

Plank

Plank je jednoduché, ale účinné cvičení na břicho, které posílí celý váš střed těla. Postavte se do pozice pro kliky s lokty položenými na podložce a tělem ve vodorovné linii od hlavy až k patám. Stiskněte břišní svaly a držte pozici co nejdéle. Začátečníci mohou začít s kratšími intervaly a postupně zvyšovat dobu trvání.

Vzpřímený stoj na rukou

Vzpřímený stoj na rukou je pokročilé cvičení na břicho, které posílí vaše jádro a zlepší vaši rovnováhu. Postavte se u zdi, opřete se o ni rukama a pomalu zvedněte nohy nahoru, dokud nebudou v jedné linii s tělem. Držte pozici co nejdéle, aniž byste se opírali o zeď. Tento cvik vyžaduje velkou sílu a stabilitu, takže jej zařazujte do svého tréninku postupně.

Jak se zbavit břišního tuku a jak zhubnout tuk na břiše

Kromě posilování břicha je důležité zaměřit se na celkové snižování tělesného tuku. To zahrnuje pravidelný kardiovaskulární trénink, jako je běh, cyklistika nebo plavání, a zdravou a vyváženou stravu bohatou na bílkoviny, vlákninu a zdravé tuky. Dále je důležité dostatečný odpočinek a regenerace, aby vaše tělo mohlo správně fungovat a spalovat tuk efektivně.

V kombinaci s těmito cviky na břicho v posilovně a správným životním stylem dosáhnete svého cíle a zbavíte se přebytečného břišního tuku. Nezapomeňte, že trpělivost a důslednost jsou klíčem k úspěchu, takže pracujte na svých cílech každý den a výsledky se dostaví.