Zbavte se lámavosti nehtů pomocí těchto jednoduchých triků!

Lámavé nehty mohou být noční můrou pro každou ženu, která si potrpí na krásné a zdravé ruce. Ale nezoufejte! Máme pro vás několik jednoduchých triků, které vám pomohou zbavit se lámavosti nehtů a vrátit vašim nehtům jejich přirozenou sílu a krásu. Tak pojďme na to!

Hlavní příčiny lámavosti nehtů

Nedostatek vitamínů a minerálů

Lámavé nehty mohou být často způsobeny nedostatkem vitamínů a minerálů v těle. Zejména vitamíny skupiny B, zinek a železo jsou důležité pro zdravý růst nehtů. Pokud si myslíte, že vaše strava není dostatečně bohatá na tyto živiny, zvažte doplnění svého jídelníčku potravinami, které je obsahují, nebo užívání multivitaminových doplňků.

Nadměrné používání chemických látek

Další příčinou lámavosti nehtů může být nadměrné používání chemických látek, jako jsou laky na nehty, odstraňovače laku a jiné nehtové produkty. Tyto látky mohou postupně oslabovat strukturu nehtu a způsobovat jejich lámavost. Snažte se omezit používání těchto produktů a nahradit je přírodnějšími alternativami.

Jak posílit slabé nehty?

Správná péče o nehty

Péče o nehty je základním krokem k jejich posílení. Pravidelně stříhejte a pilujte nehty, aby byly vždy v dobrém stavu. Investujte do kvalitního pilníku na nehty a stříhacího nástroje a udržujte své ruce čisté a hydratované. Můžete také použít speciální oleje nebo krémy na posílení nehtů, které pomohou obnovit jejich pevnost a pružnost.

Zdravá strava bohatá na vitamíny a minerály

Jak již bylo zmíněno, lámavé nehty a vitamíny úzce souvisí. Zajistěte si proto dostatečný přísun živin, zejména vitamínů skupiny B, zinku a železa. Zařaďte do svého jídelníčku potraviny bohaté na tyto živiny, jako jsou celozrnné obiloviny, luštěniny, ořechy, semínka, zelená zelenina a maso. Tímto způsobem posílíte nejen své nehty, ale i celkové zdraví těla.

Lámavé nehty jsou problém, který se týká mnoha žen. Je důležité najít příčinu lámavosti nehtů a podle toho zvolit vhodné řešení. Dodržujte správnou péči o nehty, omezte používání chemických látek a zaměřte se na zdravou stravu bohatou na vitamíny a minerály. S těmito jednoduchými triky se vaše nehty stanou silnějšími, zdravějšími a odolnějšími vůči lámání. Tak na co ještě čekáte? Vyzkoušejte je a užijte si krásné a pevné nehty!