Inspirujte se – nejlepší účesy pro kulatý, oválný i hranatý obličej

Připravili jsme pro vás článek plný inspirace a tipů na účesy podle tvaru obličeje. Ať už máte kulatý, oválný nebo hranatý obličej, zaručeně zde najdete nějaký ten účesový poklad. Tak pojďme na to!

Účesy na kulatý obličej

Kulatý obličej by měl být rájem pro účesy, které opticky prodlouží a vytvarují tvář. Jeden z nejlepších tipů je sázet na asymetrii a vrstvené střihy.

Krátké účesy pro kulatý obličej

Pokud jste milovnice krátkých vlasů, můžete se inspirovat pixie střihem s delší ofinou, která zúží váš obličej. Také můžete zkusit bob s prodlouženými předními prameny, což dodá vaší tváři štíhlost a eleganci.

Střihy pro oválný obličej

Oválný obličej je považován za ideální tvar, protože se k němu hodí téměř jakýkoli účes. Nicméně, stále existují některé střihy, které vyniknou více než jiné a zvýrazní vaši přirozenou krásu.

Účesy pro oválný obličej s ofinou

Ofina může být skvělým doplňkem pro oválný obličej. Můžete si vybrat z různých typů ofin – rovná, šikmá nebo roztrhaná. Rovná ofina zkrátí obličej a dodá mu mladistvý vzhled, zatímco šikmá ofina udělá tvář opticky širší a dodá jí na zajímavosti.

Účesy pro hranatý obličej

Hranatý obličej se pyšní silnými rysy a ostrými liniemi. Cílem je zjemnit a změkčit tyto rysy pomocí vhodných účesů.

Dlouhé vrstvené účesy pro hranatý obličej

Dlouhé vlasy s vrstvami a prameny rámovajícími obličej jsou ideální pro hranatý obličej. Vrstvy dodají objem a pohyb vlasům, zatímco rámování obličeje pomůže změkčit ostré rysy.

Účesy s kulatými tvary pro hranatý obličej

Kulaté účesy, jako jsou kudrnaté nebo vlnité vlasy, mohou také být skvělou volbou pro hranatý obličej. Kudrnaté vlasy dodají tváři jemnost a ženskost, zatímco vlnité vlasy pomohou vyrovnat ostré linie obličeje.

A to je konec naší malé účesové jízdy! Doufáme, že vám tyto tipy pomohou najít ten pravý účes podle tvaru obličeje a že se budete cítit ještě krásnější a sebevědomější. Nezapomeňte nám napsat, jaký účes jste si vybraly a jak se vám líbí. Mějte se krásně a užijte si svůj nový look!