Módní retro: Návrat do 80. let!

Ach, ta léta 80. – doba zábavy, extravagance a odvážné dámské módy. V tomto článku se společně vrátíme do éry neonových barev, výrazných ramen a těsných legín, abychom vám přiblížili některé z nezapomenutelných trendů této dekády. Ponořte se s námi do fascinujícího světa retro stylu oblečení a lá 80. léta a zjistěte, co se nosilo v 80. letech.

Dámská móda 80. let: Odvážné barvy a extravagantní střihy

Neonová revoluce

Jedním z nejvýraznějších prvků dámské módy 80. let byly nepochybně neonové barvy. Od zářivých růžových triček po elektrizující zelené šaty, ženy 80. let neváhaly ukázat svou odvahu a osobitý styl. Neonové oblečení bylo běžně kombinováno s dalšími výraznými prvky, jako jsou vysoké pásky, velké náušnice nebo výstřední účesy.

Ramenní vycpávky a volány

Dalším charakteristickým prvkem dámské módy 80. let byly vycpávky na ramenou, které dodávaly siluetě široký a dominantní vzhled. V kombinaci s volány a extravagantními střihy vytvářely nezapomenutelný dojem. Tyto doplňky se objevovaly na sakách, svetrech i šatech a byly symbolem emancipace a sebejistoty žen té doby.

Retro styl oblečení a lá 80. léta: Sportovní oblečení a legíny

Aerobiková horečka

V 80. letech zažil svět boom aerobiku a s ním i zájem o sportovní oblečení. Barevné trikoty, kraťasy, legíny a ponožky až po kolena se staly neodmyslitelnou součástí každodenního šatníku. Značky jako Adidas, Nike a Reebok se staly ikonami této éry a jejich logo bylo na mnoha kusech oblečení.

Legíny: Těsné a barevné

Legíny byly jedním z nejoblíbenějších kousků dámské módy 80. let. Tyto těsné, elastické kalhoty se nosily v kombinaci s dlouhými svetry, tunikami nebo volnými tričky. Dostupné byly v nejrůznějších barvách a vzorech, což umožňovalo ženám experimentovat s odvážnými kombinacemi.

Co se nosilo v 80. letech: Doplněk je základ

Velké náušnice a náhrdelníky

Ženy 80. let milovaly velké a nápadné doplňky. Od masivních náušnic ve tvaru kruhů nebo zvířecích motivů po objemné náhrdelníky zdobené perly či flitry. Tyto doplňky dodávaly outfitům osobitý šmrnc a zároveň podtrhovaly extravaganci a odvahu žen té doby.

Pásky na každý den

Pásky byly dalším nezbytným doplňkem 80. let. Ženy je nosily přes šaty, svetry i tuniky, často ve výrazných barvách a materiálech jako kůže, látky či plast. Pásky pomáhaly vytvořit hodinykovou siluetu, která byla v té době velmi žádaná.

Dámská móda 80. let byla jedním z nejodvážnějších a nejvýraznějších období v historii módy. Retro styl oblečení a lá 80. léta představoval směs odvahy, emancipace a zábavy, která se odrážela v barevných a extravagantních outfitech. Ačkoliv se mnohé z těchto trendů již nevracejí v plné síle, inspiraci z 80. let můžeme stále najít v současných kolekcích a módních doplňcích. Tak proč nevzít trochu té odvahy a zábavy z 80. let a zaexperimentovat s některými z těchto trendů ve svém šatníku?