Kosmetika s kapkou včelího medu

oriflameHoneyMilk_jpg

Zdravý a voňavý med vás může potěšit nejen v horkém čaji, ale i v podobě kosmetiky. Pochopitelně se může se stát, že zrovna nejste milovnicí charakteristicky zlatavého medu, ale po přečtení tohoto článku se jí klidně můžete stát!

Ptáte se co vás k tomu přivede? Včelí med je nejen úžasně výživný, ale je i tajným elixírem mládí a to jste možná doteď nevěděli. Stačí vám pouze jedna sklenka medu a hned získáte potřebné vitamíny pro vaše vlasy, ale i pleť. A to je především v chladivých dnech, jako jsou teď, učiněné požehnání.

Kouzlo včelího medu:

Pravý, kvalitní med od včel obsahuje vitamíny A, B1, B6, to ale není vše! Dále obsahuje i blahodárné minerály, jako je hořčík, draslík anebo železo. Není se tedy čemu divit, že pokud vás napadne „bacil“ tak nejlepším lékem je teplý čaj s medem.  Med, ale neléčí jen chřipku, stará se a uzdravuje celé vaše tělo a toho by bylo hříchem nevyužít.

Elixír mládí v podobě medu:

Věděli jste, že jedna kapka medu je jako jedna pilulka drahým prášků proti stárnutí? Toto „tekuté zlato“ je údajně lékem proti stárnutí. Pokud tomu nevěříte, tak si vzpomeňte na všechny ty medové kosmetické přípravky, které jste už použila, anebo jste je mohla zahlédnout v reklamách. Například taková voňavá Nivea maska na pleť , je opravdu vynikajícím lékem pro unavenou pleť. Anebo si medovou masku na obličej můžete vyrobit sama přímo doma, stačí pouze pár minut.

Recept na povzbuzení unavené pleti je naprosto jednoduchý, stačí pouze 2 ingredience a těmi jsou:

  • 2 bílky
  • 1 lžička medu

Vše vyšlehejte do pěny s následně směs naneste na předem očištěný obličej. Medovou masku nechte působit cca 15 minut a poté důkladně omyjte vlažnou vodou. Vaše pleť bude posílená, zdravější a krásnější.

Pokud vás trápí oslabené vlasy bez lesku můžete využít medu v podobě masky na vlasy, zde stačí pouze 1 lžička medu a jeden bílý jogurt, to vše smíchat a následně nanést na vlasy. Vaše vlasy vám budou opravdu vděčné.

MilkHoney_Oriflame_jpg

Omlazujících a zkrášlující medových receptů je opravdu mnoho, stačí si pouze vybrat a vyzkoušet. Pokud nevěříte na domácí „experimentování“, tak můžete volit pohodlnější cestu nákupu nějakého medového krému či jiného výrobku. Značky, jako jsou Oriflame, Avon a již zmiňovaná Nivea mají hned několik výrobků s včelím medem, které rozhodně stojí za vyzkoušení!

oriflame_HoneyMilk_jpg

Objevte nový životabudič a hýčkejte své tělo včelím medem, rozhodně nebudete litovat.