Módní ikona Givenchy

Francouzský aristokrat, hrabě Hubert James Marcel Taffin byl mužem opravdu ryzího a přirozeného vkusu. Jeho celé jméno zná jen málokdo, ale jeho značku skoro celý svět. Ve svých dvaceti pěti letech přišel mladý Givenchy se svojí první a tedy debutní kolekcí a otevřel si svůj vlastní módní dům s názvem Dům Givenchy. Stal se tak jedním z nejmladších návrhářů v Paříži a později i jedním z nejsledovanějším a nejžádanějším návrhářem ve světě. O tom, jak byl jeho podnik už od počátku úspěšný svědčí i jeho prominentní zákaznice. Do jeho salónu chodila pravidelně herečka Audrey Hepburnová, která byla své doby ikonou Hollywoodu (a i nadále jí je).

Nejednalo se ale jen o hvězdy filmového plátna, které toužili nosit šaty od Givenchyho. K prominentním zákaznicím patřila i kněžna monacká Grace Kellyová nebo Jacqueline Kennedyová Onassisová.

Kariéra věhlasně známého návrháře Givenchy

K návrhářství se dostával postupně. Po válce studoval na návrhářství na École des Beaux Arts, kde jako sotva sedmnáctiletý chlapec vyčníval svým talentem k vytváření jednoduchých avšak noblesních šatů. Rodina nebyla se snem Givenchyho stát se návrhářem spokojená, ale k nelibosti svých rodičů pracoval jako učedník Jacquese Fatha a později i v ateliérech Luciena Lelonga a Roberta Pigueta. Ze všech těchto návrhářů ho nejvíce ovlivnila návrhářka Elsa Schiaraparelli, s kterou strávil celé čtyři roky a učil se od ní pravému uměleckému řemeslu navrhování. V jeho stylu tato spolupráce zanechala cit pro eleganci a touze po perfekcionismu. Givenchy platil za strážce klasické haute couture, které pozdvihla techniku střihů a řemeslné vypracování na umění.

Parfémy Givenchy

Dnes je značka Givenchy synonymem nejen pro dokonale padnoucí šaty, které neztrácí na elegantnosti ani stylu, ale je i majitelem nádherných vůní, které jsou luxusní a zároveň přirozené. Jeden z hlavních lídrů ve světě módy, ale i parfémů nabízí přesně to, co moderní doba potřebuje a právě toto je jeden z mnoha důvodů, proč se jako značka drží stále na té nejvyšší příčce.