Dokonalý podzimní makeup

Pro nadcházející chladné a větrné počasí je nejen nutné vyměnit svůj letní šatník za podzimní, ale i změnit styl vašeho líčení. Dokonalý podzimní makeup není žádným složitým uměním, stačí jen nalézt jeden z mnoha líčících tutoriálů např. na youtube a stát se vlastním osobním „maskérem“.

Pro příklad, jak se správně nalíčit jsem zvolila líčící tutoriál od značky Burberry. Umělecká poradkyně pro líčení Wendy Rowe v několika krocích názorně ukazuje, jak líčí modelky na světová přehlídková mola.

Co budete potřebovat?

Tekutý make-up např. od Dermacolu či Maybelline, oční stíny, stačí dva odstíny (světlejší a tmavší), tužku na oči, tužku na oči v podobě očních stínů, nejlépe dva podobné odstíny barev, řasenku, rtěnku, tuhý pudr a štětce na líčení očí i tváří.

Popis postupu líčení:

První krok,  v oblasti líčení se věnuje zkrášlování očí. Oblast pokožky očí by měla být bez jakéhokoliv make-upu. Pomocí tmavších očních stínů vytvořte jemný stín nad očními víčky do tvaru oblouku. V dalším postupu líčení, budete potřebovat tužku na oči, tmavé barvy, např. černá, hnědá. Tužku veďte jemně okolo záhybu očního důlku a po nanesení vezměte suchý štětec na oči a jemně ho rozetřete jakoby do ztracena, jak u horního, tak i dolního okraje očí. Dále prsty naneste rovnoměrně oční stíny, především na střed očního víčka. Potom vezměte oční tužku na tenké linky černé barvy a znovu obkreslete oční linky, ale i s přesahem dovnitř očního důlku. Oči, tak více ožívají. Konečným krokem v líčení očí je pochopitelně řasenka, barvu nanášejte v jemných tazích na konečky řas.

Další částí líčení je věnována make-up obličeje. Zvolte make-up v tekuté formě a jemně prsty naneste make-up na část obličeje a roztírejte ho od středu obličeje, až k vlasům, popřípadě bradě a nevynechejte ani část krku. Potom na tváře naneste pomocí tužky v podobě tvářenky barvu a prsty ji rozetřete. Konečným krokem pro stínování obličeje je světlý korektor, který trochu nanesete na střed čela, nosu a brady, pak jej zase prsty rozetřete, vystínujete si tak obličej. Vše zafixujete pudrem a je hototvo!

Nakonec završíte vaše líčení jemnou rtěnkou přírodní barvy, tu nanášejte buď přímo a nebo pomocí prstů. Celé líčení je nakonec doplněno i úpravou a barvou laku na nehty. Na podzim volte spíše tmavé barvy, jako je zelená, šedá, hnědá a nebo červená. S touto malou doplňující radou bude váš podzimní líčící look úchvatný a naprosto dokonalý. Určitě stojí za vyzkoušení!

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.