Pole dance

Význam slovního spojení pole dance je do českého překladu doslova tanec u tyče. Pole dance je v součastnosti hitem mezi sporty pro ženy, které chtějí dokonale vytvarovat své tělo a zároveň popustit uzdu svému snu, stát se sexy a svůdnou.

Nový pohled na tanec aneb Pole dance:

Pole dance je taneční disciplíny 21. století, která spojuje několik tanečních prvků najednou, jako je např. moderní gymnastika, balet, valčík apod. Existuje i dokonce Pole dance federace a každoročně se pořádá World Pole Dance Championship. I u nás se, už čtyři roky pořádá nejvyšší česká soutěž Mistroství ČR v pole dance.

Pokud si pod tancem u tyče představujete laciné prostředí baru a tanečnice bez kousku oblečení, jak se „plazí“ u tyče, tak vás hned vyvedeme z tohoto předsudku! Nečeká vás totiž vulgární svíjení u tyče, ale naopak elegantní a korektní hodina tance, kterou vede zkušená lektorka s praxí. Existuje hned několik typů tance u tyči, stačí si jen vybrat ten správný kurz.

Co na sebe:

K výuce potřebujete nějaké elastické a přiléhavé sportovní oblečení, dá se dokonce zakoupit přímo oděv zaměřený na pole dance. Klasicky se pro začátnice doporučuje úplé tričko nebo top a krátké legíny nebo kraťásky. Někdy je dobré pořídit i jednoduché návleky na nohy, zabrání možným modřinám při cvičení. Pro pokročilé „studentky“ je doporučeno nosit top bez růkávů a úpnuté krátké kraťásky. Co se obuvi týče, můžete cvičit v piškotech, ponožkách anebo jen tak na boso.

Účinky cvičení pole dance můžete sledovat za krátko, nejenže zhubnete přebytečná kila, ale zpevníte si především horní část těla. Vaše břišní svaly se zpevní a každý vám bude závidět vaše pevné a ladné tělo.

V České republice je historie pole dance docela krátká, stačí se ohlédnout jen pár let nazpět. První studio, které nabízelo výuku tance o tyči bylo otevřeno v roce 2010 a to v Praze. Později se otevřeli i další studia např. Pole dance Brno či Olomouc atd.

Pole dance Praha:

Nabídka je ve velkém městě, jako je Praha opravdu široká. Velice oblíbené je například taneční studio Poletime, nabízí hodiny od pondělí, až do pátku. Můžete si zde vyzkoušet nejen pole dance, ale i flying jogu, stretching nebo performances.

Destiny- Pole Dance Praha nabízí hodiny pro nováčky i pokročilé a vlastní čtyři studia zaměřená nejen na tanec. Taneční klub Destiny byl založen již v roce 2011 a jako jeden z prvních nabízel lekce pole dance. Další službou Destiny je, že pokud si chcete zkusit co obnáší tanec o tyči, tak můžete dojít na ukázkovou hodinu zcela zdarma. Hodiny se konají i večer, takže není problém, pokud je vaše pracovní doba delší.

Skvělé lekce nabízí také Pole Dance Praha Club, nazvaný Pole Zone, který se specializuje na výuku Pole dance a formování celé postavy. Nachází se na poměrně dostupném místě a to v Praze- Vinohrady.

Pole dance Brno:

V Brně stejně, jako v Praze se s tančeními kluby doslova roztrhl pytel. Pole dance Brno nabízí jen to nejlepší a proto vám doporučujeme taneční studio Decadance. Nabízí ty nejlepší lektory, ale i krásné velké cvičební prostory. Má dvě studia, jedno se nachází doslova v centru na ulici Pekárenská a druhé v Králově poli. Nabízí pro každého jeho vlastní tyč a dokonce i tyč přizpůsobenou pro alergiky.

Pole dance Brno nabízí pochopitelně mnoho klubů s různými nabídkami lekcí. Jmenujeme teda jen pár nich, které nabízí více než jen hodiny pole dance: big one fitness, one2one a dále studio PoleDance, které nabízí i kurzy v Praze.

Jak jednou ladně, jako kočka obtočíte své tělo kolem tyče, stanete se na pole dance doslova závislou, protože vám dodá větší sebevědomí a pocit svůdnosti.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.