Módní trendy podzim 2015

Nová sezóna módní trendy podzim 2015 je doslova za dveřmi a manuál, pro to jak se neztratit v nové vlně bohatého množství módních stylů je tu! Letní pastelové tóny zanechejte hluboko ve vašich skříních a vyměňte je za temnější barevné tóny, jako je borůvková či ostružinová. Vůdčím barevným odstínem tohoto podzimu je totiž bezpochyby barva tzv. lesních plodů, ale stále platí i pravidlo čím více barev tím lépe.

Gotika v novém

Temný styl inspirovaný obdobím gotiky a trochu i současně tolik protěžovaným „vampire stylem“ dorazil i na mola světových přehlídek, propagovaný takovými návrhářskými osobnosti jako je např. Alexander McQueen. Co gotický styl oděvů zaručuje? Přinese do vašeho šatníku pohádkovou, až divadelní pompéznost a rozhodně vás učiní výjimečnou a stylovou, protože tmavé odstíny krajek a ornamentů na tmavých výrazných barvách z vás opravdu učiní nepřehlédnutelnou. V podobném temném stylu naleznete i módní kousky od značky Givenchy, Dior nebo Valentino. Jak se vyhnout špatnému kombinování těchto kousků? Tak především dát si záležet na výběru nákupu zvoleného kousku oděvu a snad nejdůležitějším pravidlem je kombinovat více extrémní kousky s něčím jednodušším (rovná černá sukně, úzké kalhoty, jednobarevný top apod.)

Staré a poděděné

Vintage styl je v módních časopisech teď velice protěžovaným stylem, už opravdu dlouhou dobu. V současnosti, však dává prostor pro čerpání z celé řádky stylů, tedy od hippie, až po tvrdý styl rocku. Od třicátých let do současnosti, vše je stylové a dovolené, meze při kombinaci stylů se opravdu nekladou. Zahrabejte ve starých skříních po babičce, nebo jen nenápadně nahlédněte do skříně své maminky a může se stát, že budete překvapena z toho co najdete.

Jaké věci byste měla hledat? Rozhodně sukně po mamince s áčkovým nebo rovným stylem, svetry s krátkým rukávem, brokátový kabát, výrazné náušnice, staré košile anebo klobouky. Například skvělé klobouky retro stylu v módních podzimních barvách zakoupíte od značky F&F. Nebo potrhané mini šortky ve stejných lesních barvách ostružin, které nosila i vaše matka pořídíte od značky Jennifer.

Futuretro

Budoucnost a retro nejsou nic jiného než záplavy šílených barev látek z minulosti, ale moderních tvarů se špetkou stylu z budoucnosti. Módní designéři se rozhodli nehledat nové nápady v budoucnosti, ale obrátit se do minulosti a zde těžit z toho co, už tu tzv. jednou bylo. Pořiďte si retro brýle, saka a kabátky asymetrických tvarů se zapínáním na knoflíky nebo zip. Oblíbeným novým hitem jsou i trička nebo šaty s polo límečkem. Krásné šaty tohoto typu nabízí např. Značka Salvatore Ferragamo a z těch cenově dostupných např. C&A, H&M, Mango nebo Zara.

Minimalismus

Styl v módním světě označovaný, jako „super down to earth„, tedy jednoduché linie šatů a jednobarevné kombinace barevných odstínů, především v barvě velbloudí. Tento trendy styl je velmi pohodlnou formou, která se hodí pro všechny příležitosti, pokud nevyrážíte na ples. Styl se nese v duchu rovných uvolněných kalhot pánského střihu, jednoduchých košil, kabátu vojenského stylu o velikost větší, na jednořadové zapínání s knoflíky. Kabelky jednoduchých tvarů v duchu minimalizmus můžete naleznout v obchodu C&A, kde je například velmi podařenou kabelka menších rozměrů v odstínech borůvkově fialové nebo velbloudí (hnědé) barvy. Pokud si ale libujete ve vyšší módě, tak určitě objevíte skvělé kousky od takových značek, jako jsou např. Victoria Beckham, Stella McCARTNEY nebo taková klasika, jako je Chanel.

Geometrie stylů

Další vedoucí roli v současné, ale i nadcházející sezóně, jsou geometrické tvary všech možných velikostí, tvarů a variant. Přesnost a dokonalá pravidelnost je další módní mantrou. Jediné co je důležité, že musíte umět dobře skládat jednotlivé kousky oděvů. Např. kolová minisukně z obchodu Mohito nebo dlouhé pruhované šaty z topshop, naplní vaši touhu právě po tomto stylu.

Módních trendů pro podzim 2015 je celé množství, záleží jen na vás, v čem se budete cítit dobře.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.